همراه باش تا هم راه شوند !

توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران در دسته‌ی اجتماعی


70 میلیون تومان
3%
26
روز مانده
2,060,000 تومان
در 32 روز

 

همراه باش تا هم راه شوند !

تجهیز کلینیک دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران

به روبات پوشیدنی "اِکسوپد"،( برای راه رفتن دوباره بیماران فلج پا!)

 

 

درباره کمپین

این کمپین، همراهی در تجهیز کلینیک دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی و درمانی ایران، به روبات پوشیدنی توانبخشی "اکسوپد" است که بیماران فلج پا را قادر به راه رفتن دوباره می کند!! 

 

ویدئوی نحوه استفاده از این دستگاه را می‌توانید در زیر مشاهده نمایید:

ربات  توانبخشی، ویژه راه رفتن افراد دچار کم‌توانی و ناتوانی در استفاده از اندامهای پایین تنه است. این ربات به کاربر در راه رفتن، نشستن و برخاستن کمک می‌کند و می‌تواند به عنوان جایگزین ویلچر استفاده شود.

 

 

سالانه صدها نفر از افراد دارای معلولیت کشور از خدمات کلینیک دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه ایران، استفاده می کنند. با حضور اکسوپد در این کلینیک، مراجعین بار دیگر می توانند راه رفتن را به یاد آورند و تجربه کنند.

 

 

در این کمپین قرار است نسخه درمانگاهی جهت نصب و قرارگیری در دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران تهیه شود تا در اختیار این کلینیک جهت توانبخشی مراجعان دارای معلولیت این درمانگاه گذاشته شود.این دستگاه در مرکز تحقیقات توانبخشی دانشکده مورد استفاده قرارمی گیرد.

 

 

درباره دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران

دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران، با سابقه ترین دانشکده توانبخشی در ایران و دانشکده ای با اعتبار بین المللی می باشد که با دارا بودن هشت گروه آموزشی به عنوان قطب توانبخشی کشور ایران مطرح است. رشته های این دانشکده عبارتند از: فیزیوتراپی، کاردرمانی، اعضای مصنوعی و وسایل کمکی، شنوایی شناسی، بینایی سنجی، گفتار درمانی، مدیریت توانبخشی و علوم پایه. آموزش در اکثر این رشته ها در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا صورت می پذیرد. در این دانشکده علاوه بر آموزش، انجام پژوهش و تولید علم، کلینیک های فعال پاسخگوی نیاز توانبخشی جامعه در زمینه رشته های دانشکده می باشند.برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه اینترنتی این دانشکده در سایت دانشگاه ایران مراجعه نمایید.

 

درباره " اکسوپد"

ربات پوشیدنی توانبخشی اکسوپد «Exoped Robotic Exoskeleton» یک ربات توانبخشی ویژه راه رفتن افراد دچار کم‌توانی و ناتوانی در استفاده از اندامهای پایین تنه است. این ربات به کاربر در راه رفتن، نشستن و برخاستن کمک می‌کند و می‌تواند به عنوان جایگزین ویلچر استفاده شود. با "اکسوپد" بیمارانی که دیگر قادر به راه رفتن نبودند، می توانند دوباره راه بروند! 


 

این روبات پوشیدنی توان بخشی توسط شرکت ایرانی دانش بنیان "پداسیس" متشکل از اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و مهندسانی با سابقۀ عملی در حوزه سیستمهای رباتیک کمک حرکتی و توان بخشی (مورد استفادۀ بیماران، سالمندان و افراد کم‌توان) ساخته شده است.

 

مزایای استفاده از اکسوپد برای افراد دارای معلولیت

بازگرداندن توانایی راه رفتن به افراد کم‌توان و ناتوان پایین تنه بیش از هر چیز بر روحیه، اعتماد به نفس و امید آنان به زندگی اثر قابل توجهی دارد. افزون بر این امکان ایستادن، نشستن و راه رفتن کاربران به آنان استقلال بیشتری در زندگی می‌دهد. همچنین تحرک بیشتر موجب بهبود وضعیت فیزیکی از جمله بهبود گردش خون، تنظیم فشار خون، بهبود تنفس، جلوگیری از مشکلات گوارشی و کلیوی، زخم بستر، دردهای مزمن و تضعیف ماهیچه‌ها می‌شود. از اکسوپد می‌توان برای توانبخشی افرادی که دچار اختلال در الگوی راه رفتن هستند استفاده کرد.

 

 

چه کسانی می‌توانند از اکسوپد استفاده کنند؟

افرادی که دچار فلج پایین تنه (paraplegia) هستند و همچنین افراد دچار ضعف عضلانی و یا اختلال حرکتی در ناحیه پایین تنه می‌توانند از ربات اسکلت بیرونی اکسوپد استفاده کنند. برای استفاده از دستگاه لازم است کاربر توانایی کافی در کنترل بدن خود به کمک دستهایش را داشته باشد.

 

 

هزینه های کمپین

در این کمپین قرار است نسخه درمانگاهی "اکسوپد" جهت تجهیز کلینیک تهیه شود که قیمت آن (با احتساب ارزش افزوده) 103,550,000  تومان است، از آنجا که "اکسوپد" یک محصول دانش بنیان ایرانی است ، معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در خرید آن به خریداران کمک می کند و بخشی از هزینه آن را تقبل می کند، درمورد این دستگاه با تقبل 35%  از هزینه توسط معاونت،   باقی مانده معادل 67,370,500 تومان است که با احتساب هزینه نصب و آموزش آن، هدف مالی کمپین 70,000,000 تومان قرار داده شده است.

 

درباره پداسیس

شرکت پداسیس(دانش بنیان) در حوزۀ طراحی و ساخت سیستمهای رباتیک کمک حرکتی و/یا توان بخشی، مورد استفاده بیماران پاراپلژیک، سالمندان و افراد کم توان فعالیت می کند. این شرکت توسط پژوهشگران دانشکده برق دانشگاه تربیت مدرس و دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی شریف تشکیل شده است و در سال ۹۴ گروه به عنوان یک هسته فناور در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شد و تا کنون در همین مرکز مستقر است.

 

 

 

مشارکت در پروژه
مشارکت در پروژه
شما با انتخاب این مبلغ در پروژه تجهیز مشارکت خواهید کرد و ما به پاس قدردانی برای شما یک ایمیل تشکر ارسال خواهیم کرد.
10,000 تومان
 31
همراهی با پروژه
همراهی با پروژه
شما باانتخاب این مبلغ ضمن مشارکت در پروژه یک ایمیل تشکر به همراه عکسهای اجرای پروژه دریافت خواهید کرد.
50,000 تومان
 13
حمایت از یک توانیاب
حمایت از یک توانیاب
با پرداخت این مبلغ شما می توانید یک نفر را برای استفاده ازین دستگاه معرفی نمایید و درجریان پیشرفت پروژه به صورت عملیاتی باشید.
100,000 تومان
 6
حمایت از 5 توانیاب
حمایت از 5 توانیاب
با پرداخت این مبلغ شما می توانید 5 را برای استفاده ازین دستگاه معرفی نمایید و درجریان پیشرفت پروژه به صورت عملیاتی باشید.
500,000 تومان
 1
حامی نقره ای
حامی نقره ای
با پرداخت این مبلغ ضمن برخورداری از پاداش های قبل، از شما برای شرکت در مراسم رونمایی دعوت بعمل آمده و لوح تقدیر دانشگاه برای شما ارسال می گردد
2,000,000 تومان
حامی طلایی
حامی طلایی
، با پرداخت این مبلغ ضمن برخورداری از پاداش های قبل، شما به عنوان حامی طلایی پروژه معرفی شده و نام شما در کنار دستگاه درج خواهد شد.
5,000,000 تومان
حسین حدادی‌نیا
حسین حدادی‌نیا
مهلا اکبری
مهلا اکبری
زینب كني
زینب كني
سيد متين سادات كيائي
سيد متين سادات كيائي
فرناز فرشادنیا
فرناز فرشادنیا
سید مصطفی حوائجی
سید مصطفی حوائجی
به امید روزی که همه توانیابان قادر به راه رفتن باشند.
شفیعی
شفیعی
محسن
محسن
مریم حنطه زاده
مریم حنطه زاده
امیدوارم این افزار، امید را به بیماران بازگرداند.
زینب السادات کاشانی
زینب السادات کاشانی
حمایت از این تکنولوژی، علاوه بر ایجاد امکان راه رفتن، کمک به از بین بردن نا امیدی و ایجاد انگیزه و شادابی در قشر دچار ضایعه است
وحید  مومنی
وحید مومنی
سید امیرحسین نیکوکار
سید امیرحسین نیکوکار
امیدوارم این محصول به تولید انبوه برسه و قیمتش به قدری بیاد پایین که هر کدوم از عزیزانی که دچار این ضایعه هستن بتونن یه دونه اش رو تهیه کنن.
مريم منوچهري
مريم منوچهري
امیر مبینی
امیر مبینی
به امید روزی که هر معلول یکی از این نمونه دستگاه را داشته باشه
سجاد ازگلی
سجاد ازگلی
به امید روزی که راه رفتن هموطنان توان یاب را در کلینیک فوق با این ربات ببینیم.
محمد زادی
محمد زادی
اشکان فضلی
اشکان فضلی
درررووووددد ... انشالله به زودی این دستگاه برای همگان قابل استفاده باشد و انشالله با همین ربات آمریکا رازیر پا خواهیم گذاشت ...
محمد مهدی ازگلی
محمد مهدی ازگلی
موفق باشید
حسین افشین فر
حسین افشین فر
درود بر تمامی عزیزانی که درجهت رشد این عرصه هرگونه خدمتی میکنند ، انشالله درآینده ای نزدیک هیچ یک از عزیزان توان یاب در رنج ناتوانی راه رفتن نباشد .
حوریه خطیبی
حوریه خطیبی
نسیم صولی
نسیم صولی
زهرا رعیتی
زهرا رعیتی
جامعه بدون قطع نخاع آرزوی ماست.
حافظ ذبیح الهی
حافظ ذبیح الهی
زندگی زیبا است، ای زیبایی پسند.
روزبه ذبیح الهی
روزبه ذبیح الهی
نجات یک فرد، نجات جامعه است.
زهرا خان اف
زهرا خان اف
Thanks
مصطفی نقی‌پورفر
مصطفی نقی‌پورفر
امیدوارم این دستگاه در پژوهشهای دانشگاهی برای یافتن راهی برای بهبود بیماران قطع نخاعی موثر واقع شود.
ali roosta
ali roosta
محسن فخرالملوک
محسن فخرالملوک
سعید بهزادی پور
سعید بهزادی پور
امیدوارم قدی باشد در جهت کاهش آلام نیازمندان خدمات توانبخشی در این مرکز
کاملیا غرقی
کاملیا غرقی
محمد کفاش نیری
محمد کفاش نیری
لبخند برآمده از حرکت دوباره یک معلول حرکتی، لبخندی دوباره به زندگی است.
زینب گدازگر
زینب گدازگر
ان شاء الله با بهره مندی از لطف خداوند به زودی شاهد تکمیل پروژه و تجاری سازی آن در سطح جهانی باشید.
محمد رضا نوروزی
محمد رضا نوروزی
نوید خودحال
نوید خودحال
آرزوی موفقیت برای کمپین
سید حسین حوائجی
سید حسین حوائجی
از اینکه در دوباره راه رفتن کسانی که دوست دارند این حس خوب را همچنان تجربه کنند، مشارکت میکنم خوشحالم.
حمیده حبیبی
حمیده حبیبی
امیدوارم اینجوری در لذت استفاده از یک محصول ایرانی قابل قبول برای توانبخشی کسانی که میخواهند راه رفتن رو دوباره تجربه کنن شریک بشم:)