دوربین تله ای جهت حفاظت از محیط زیست

دوربین تله ای (به انگلیسی camera trap) یکی از تجهیزاتی است که برای پایش محیط زیست و آگاهی از محل زندگی و رفتار گونه های جانوری استفاده می شود. نمونه سازی این محصول در حال اجرا می باشد.

0 تومان
10,000,000 تومان
پایان یافته
  • دوربین تله ای جهت حفاظت از محیط زیست

دوربین تله ای (به انگلیسی camera trap) یکی از تجهیزاتی است که برای پایش محیط زیست و آگاهی از محل زندگی و رفتار گونه های جانوری استفاده می شود. به دلیل این که این دوربین نمونه داخلی ندارد و نمونه های خارجی هم به صورت سفارشی وارد کشور می شوند تصمیم به ساخت این دوربین گرفتیم تا به محیط زیست کشور کمک کنیم. این دوربین می تواند در کمک به جلوگیری از انقراض گونه های جانوری مانند یوزپلنگ آسیایی نقشی حیاتی داشته باشد. این کمپین برای جذب حمایت دوست‌داران محیط زیست برای تولید این دوربین‌ها ایجاد شده است. 

این دستگاه از یک motion sensor (سنسور تشخیص حرکت) و لنز قدرتمند بهره مند است و قادر است عکس هایی با کیفیت فوق العاده ثبت کند. همچنین سلول خورشیدی در نظر گرفته شده برای دستگاه باعث می شود ظرفبت باتری ماندگاری بیشتری داشته یاشد.

در حال حاضر در تلاش هستیم که اندازه دوربین را کوچک تر کنیم تا قابلیت استتارپذیری بیشتری به دوربین ببخشیم. همچنین در بخش فیلمبرداری به دنبال اضافه کردن پروژکتور مادون قرمز به دستگاه هستیم تا دوربین بدون جلب توجه و حفظ استتار عملکرد خود را داشته باشد و در ادامه قصد داریم سرعت عملکرد دوربین را بیشتر کنیم.

مصرف توان بسیار پایین، امکان شارژ با سلول خروشیدی که برای دوربین در نظر گرفته شده و امکان عکس برداری و فیلبرداری به انتخاب کاربر از جمله مزیت های این دوربین است.

عکس هایی که در ادامه مشاهده می کنید نمونه ای ازهزاران عکس ثبت شده توسط دوربین است. (دلیل تفاوت کیفیت عکس ها تست با لنزهای متفاوت است)


تیم

تیم تحقیقاتی این پروژه از دو نفر تشکیل شده است:

1.  محمد سلیمانی، کارشناس ارشد الکترونیک و علاقه‌مند به محیط زیست. علاقه به محیط زیست در کنار تخصص و تجربه در علم الکترونیک مقدمه ای برای  وارد شدن به این پروژه بوده است.

2. احسان سلیمانی، کارشناس ارشد الکترونیک - شروع کننده پروژه و فوق العاده فعال در زمینه عکاسی از محیط زیست. احسان سلیمانی با توجه به تجربه کاری در رشته الکترونیک و همچنین به دلیل تجربه خوب خود در زمینه عکاسی و مطالعه بر رفتار انواع گونه های جانوری و زیستگاه های آنها ایده ی ساخت دوربین تله ای را عملی کردند.


با نهایی شدن این دوربین یکی از دغدغه های فعالان محیط زیست از بین می رود. زیرا تا کنون هیچ دوربین تله ای در کشور ساخته نشده است و از طرفی واردات این دستگاه به صورت سفارشی است که با توجه به نرخ ارز هزینه ای گزاف بر روی دوش این عزیزان خواهد گذاشت.

یکی دیگر از مزیت های بومی سازی این محصول پشتیبانی و خدمات پس از فروش است. از آنجا که این دستگاه در محیط باز قرار می گیرد نیاز به سرویس گیری بیشتری دارد چراکه در برابر عوامل محیطی مانند باران، گرما، باد شدید، طوفان شن و ... قرار می گیرد. به همین منظور ضمن یک سال ضمانت محصول،  تعمیر و سرویس این دوربین پس از دوره ضمانت رایگان بوده و تنها هزینه قطعات استفاده شده (اگر قطعه ای خراب شود) دریافت خواهد شد.

در حال حاضر نمونه سازی این محصول در حال اجرا می باشد.امیدوریم با حمایت شما عزیزان مراحل نمونه سازی و تست هرچه زودتر پایان یافته و تولید این محصول را آغاز نماییم.

هنوز گزارشی توسط سرپرست پروژه ثبت نشده است.
برای کامنت گذاشتن باید ثبت نام یا ورودکنید

پاداش ها

10,000 تومان

ارسال عکس حیات وحش

تعدادی از عکس‌هایی که با این دوربین‌ها و توسط فعالان محیط‌زیست گرفته می‌شود برای شما ایمیل خواهد شد.

70,000 تومان

ارسال عکس بر روی تخته شاسی

یک عکس که با این دوربین‌ها و توسط فعالان محیط‌زیست گرفته می‌شود روی تخته شاسی چاپ خواهد شد و برای شما ارسال می‌شود.

950,000 تومان

خرید یک دوربین

یک عدد دوربین با قیمت 10درصد کمتر از قیمت فروش برای شما ارسال خواهد شد.