قدرت نوآوري استراتژي

"قدرت نوآوري استراتژي" كتابيست كه مي‌خواهد راهي نو در پيوند خلاقيت و برنامه‌ريزي استراتژيك، براي كشف فرصت‌هاي ناب در كسب‌وكار ترويج كند. چاپ اول اين كتاب در سال اول انتشار (1390)، به اتمام رسید و اينك با روش سرمايه‌گذاري جمعي به چاپ دوم خواهد رسيد.

14,972,000 تومان
7,800,000 تومان
پایان یافته
 • قدرت نوآوري استراتژي
 • قدرت نوآوري استراتژي

كتابي كه در اين طرح از آن حمايت مي‌كنيد

در پيشگفتار چاپ اول كه به قلم «دكتر محمدرضا آراستي»، استاد دانشكده مديريت و اقتصاد دانشگاه صنعتي شريف، نگاشته شده است، كتاب اين گونه معرفي مي‌شود:

«اما پرسشي‌كه ‌مطرح مي‌شود اين است كه اگر وجود استراتژي لازم است و در عين حال، پيش‌بيني آينده (كه از الزامات برنامه‌ريزي استراتژيك به شمار مي‌رود) دشوار شده است، در چنين شرايطي چه بايد كرد؟... كتاب قدرت نوآوري استراتژي كه حاصل سال‌ها مطالعه و مشاوره نويسندگان آن به سازمان‌هاي بزرگ دنيا است، پاسخي است عملي به پرسش بالا. در اين كتاب، يك فرايند مرحله‌اي براي نوآوري در استراتژي سازمان معرفي و تشريح شده است. به نظر مي‌رسد نويسندگان كتاب با استفاده از واژه «نوآوري» مي‌خواهند اين پيام را به مخاطب منتقل كنند كه بازنگري در استراتژي به معني حركت در چارچوب استراتژي قبلي و ايجاد تغييرات جزئي در آن نيست، بلكه مي‌تواند به معني نگاهي متفاوت به محيط و قواعد بازي در بازار باشد به گونه‌اي كه منجر به يك استراتژي كاملاً متفاوت و متمايز نسبت به قبل در سازمان شود. هم‌چنين، در اين كتاب تأكيد مي‌شود كه نوآوري در استراتژي در اكثر اوقات با نوآوري در الگوي كسب‌وكار همراه است و حتي در شرايطي با نوآوري در الگوي كسب‌وكار معادل گرفته مي‌شود (مثال شركت رايانه‌ايِ دل).

نويسندگان كتاب، نوآوري استراتژي را فراتر از و مقدم بر نوآوري در محصول مي‌دانند. ايشان معتقدند كه نوآوري در محصولات يا خدمات بنگاه مي‌تواند موفقيت‌هاي مقطعي را براي شركت به همراه داشته باشد، ولي تبديل آن به يك مزيت رقابتي پايدار نيازمند نوآوري استراتژي است كه نوآوري در محصولات يا خدمات را با نوآوري در الگوى كسب‌وكار و نظام فعاليت‌هاي بنگاه تلفيق و تركيب مي‌كند. مطالعه اين كتاب مي‌تواند نگرش مديران و كارشناسان بنگاه‌هاي اقتصادي كشورمان را به مفهوم استراتژي و فرايند تدوين و بازنگري آن تغيير دهد. هم‌چنين، تفاوت و تمايز برنامه‌ريزي استراتژيك با برنامه‌ريزي بلندمدت، بودجه بندي و برنامه‌ريزي ساليانه و نيز با بهبودهاي عملياتي، در اين كتاب به خوبي تشريح شده و مطالعه آن مي‌تواند از اشتباهات رايج در بعضي از شركت‌هاي ايراني جلوگيري كند.

مطالعه كتاب را به دانشجويان و محققين دانشگاه نيز توصيه مي‌كنم. ... [چراكه] نگاه متفاوت آن مي‌تواند دريچه‌اي نو را بر روي محققين و دانشجويان بگشايد و ايده‌هاي جديدي را براي تحقيقات آتي مطرح كند. در پايان لازم است از حسن انتخاب جناب آقاي مهندس مسعود چيتگرها و تلاش‌هاي ايشان در ترجمه كتاب ارزشمند قدرت نوآوري استراتژي به سهم خود تشكركرده و براي ايشان آرزوي موفقيت روزافزون داشته باشم.»

 

سرمايه‌گذاري در اين كتاب، چه ارزشي را براي شما خلق مي‌كند؟

 • حمايت، ترويج و گسترش نوآوري در شركت‌ها و سازمان‌ها
 • خريد كتاب با تخفيف و پاداش‌هاي ويژه
 • دريافت سي‌دي صوتي كتاب، دي‌وي‌دي آموزش ديداري، نسخه الكترونيكي
 • عضويت طلايي در شبكه همكاري دانشگران (شهد) با هدف دريافت مقالات، مطالب و محصولات ويژه
 • يادگيري مرحله‌به‌مرحله دانش جديد نوآوري استراتژي
 • چگونگي راه‌اندازي يك سامانه‌ي منسجم براي نوآوري استراتژي در شركت شما
 • معرفي نام شما يا برند شركت شما روي جلد يا داخل كتاب

درباره نوآوری استراتژی بیشتر بخوانید...

نوآوري استراتژي چيست؟

هيچ استراتژى در يك بنگاه تجارى براى هميشه تداوم ندارد. در بعضى از زمان‌ها، باك بنزين بنگاه شروع به تمام شدن مي‌كند. بسيارى از شركت‌ها، در شنيدن اخبار مالى خود شوكه مي‌شوند، زيرا هيچ توجه خاصى به شاخص سوخت خود نداشته‌اند. بعضى از شركت‌هاى ديگر، چهار چشمى بر شاخص سوخت چشم دوخته‌اند، اما راهنمايى ندارند تا ببينند جايگاه سوخت بعدى كجا قرار گرفته است. بنابراين، آنها در امتداد ساحل آرام حركت مي‌كنند و آرزوى دستيابى به خوشبختى را دارند. اما شركت‌هايى نيز وجود دارند كه در امتداد رو به جلو و در طول جاده‌ي پيشرفت، ديده‌بانى كرده‌اند و جايگاه‌هاى سوخت‌گيرى دوباره‌ي خود را مي‌يابند. با چشمان تيزبين خود، جاده، نقشه و شاخص سوخت را مي‌بينند. آنها قبل از اينكه سوخت به پايين‌ترين درجه خود برسد، باك بنزين را پر مي‌كنند. حتى مدل‌هاي قديمي‌تر، با تنظيم مناسب موتور و سوخت‌گيرى دوباره، مي‌توانند سفر خود را با سرعت محدود براى دهه‌ها حفظ كنند. شركت شما نيازمند نوآورى استراتژى است تا جاده پيش رو را درك كند و به آرامى، انتخاب‌تان را براى حفظ پر بودن سبد محصول و حركت موتور مالى بداند.

براى تيم مديريت يك شركت آسان نيست تا شرايط آشفته‌ي بازارى پويا را هدايت كند. به نظر مي‌رسد هر چيزى دائماً در حال تغيير باشد: محصولات، فنآوري‌ها، رقبا، نيازهاى مشترى، كانال‌هاى توزيع و غيره. چگونه شركت بايد به اين تغييرات پاسخ دهد؟ آيا بهتر است تا اقدامى انجام دهد يا منتظر باشد تا بازار به ثبات برسد؟ آيا شركت بايد استراتژى جارى خود را حفظ كند يا به سمت يك استراتژى جديد حركت نمايد؟ از طرف ديگر، شركت بايد كسب‌وكار جارى خود را مديريت كند. كسب‌وكارى كه شكل گرفته و تا اين زمان قابليت‌ش را در يافتن بازار و ارائه محصولات و خدمات در بازار موجود امتحان خود را پس داده است. اين قابليت، ريسك پاييني را در تحقق اهداف مالى و اطمينان از بقاء شركت نشان مي‌دهد. مرغى است كه تخم‌هاى طلا مي‌گذارد. بنابراين، كسب‌وكار جارى احتمالاً با يك الگوى قديمى كسب‌وكار كه در گذشته، زمانى كه شرايط بازار بسيار متفاوت بود، بنا نهاده شده است كار نمي‌كند. بنابراين، چه بايد كرد؟

نوآورى استراتژى، مسلماً بهترين پاسخ به پرسش «چه بايد كرد؟» خواهد بود. نوآوري استراتژي، استراتژى كسب‌وكار يك بنگاه را با هدف خلق ارزش جديدى براى مشترى و بنگاه تغيير مي‌دهد. نوآوري استراتژي، فرايند كشف و ظهور آينده، درك تغيير نيازهاي مشتريان و استفاده از بينش‌هاي حاصله در اين اكتشافات براي شناسايي فرصت‌هاي جديد كسب‌وكار براي شركت شماست. آيا شركت شما، فرايند منسجمي براي نوآوري استراتژي دارد؟ اگرچه بسياري از برنامه‌هاي مديريت به شما كمك مي‌كند تا هزينه‌هاي خود را براي رشد بيشتر توليد كاهش دهيد، اما نوآوري استراتژي در رشد سطح كلان سازمان به يارى شما مي‌آيد. فرصت‌هاي جديد كسب‌وكار موتور محركه‌هايي هستند تا استراتژي‌هاي جديد شركت طوري پيش بروند كه رشد آينده را در پي داشته باشد. نوآوري استراتژي، رويكردى مرحله به مرحله، براي فرايند كشف فرصت‌هاي نوآورانه و ساختن فردايي جديد است. نوآوري استراتژي مي‌تواند كسب‌وكار كسل‌كننده و تحت فشار شما را با رويكردهاي بنيادين تغيير دهد تا در آينده‌اي نزديك شاهد رشد كسب‌وكار و موفقيت بيشتر خود باشيد.

درباره مترجم بيشتر بدانيد...

مسعود چيتگرها كه دانش‌آموخته رشته MBA از دانشگاه صنعتي شريف است، نزديك به ۲۰ سال سابقه‌ي اجرايي، مديريتي، تدريس و مشاوره را در حوزه‌هاي مديريت به ويژه استراتژي و تغيير در كارنامه‌ي خود دارد. غير از اين كتاب كه اكنون در كمتر از ۲ سال به چا‍‍پ دوم رسيده است، ايشان كتاب‌هاي ديگري را نيز ترجمه و تأليف كرده است و كتاب‌هايي نيز در دست تدوين دارد كه در آينده‌اي نزديك به زيور طبع آراسته خواهد شد. سه كتاب ديگر ايشان عبارتند از:

۱. رهآورد تلاش: ‍پيوند بين استراتژي و عمليات براي خلق مزيت رقابتي (ترجمه)

۲. مدیریت فرایند کسب‌وکار و كارت امتيازي متوازن (ترجمه)

۳. بالندگی مدیریت استراتژي: معماري و ارزيابي سازمان براساس استراتژي (تأليف)

چاپ اول كتاب «قدرت نوآوري استراتژي» با حمايت‌هاي «انجمن مديريت راهبردي ايران (در هفتمين كنفرانس بين‌المللي مديريت استراتژيك)»، «اولين كنفرانس ملي هلدينگ ايران»، «سازمان كتابخانه‌هاي عمومي كشور» و دانشجويان و دانش‌پژوهان دانشگاهي و مديران كسب‌وكار مواجه بوده است كه همين امر باعث شده است تا چاپ اول اين كتاب به سرعت ناياب شود. ايشان در نظر دارد تا براساس ويرايش دوم كتاب اصلي كه در سال ۲۰۱۳ منتشر شده است، چاپ اول را ويرايش و منتشر كند.

اطلاعات بيشتر را مي‌توانيد از وبگاه مترجم دريافت كنيد:

www.chitgarha.com

23 فروردین 1395
شروع پروژه

 • 13 آذر 1395

  ۱۳۹۵/۰۵/۲۸


  سلام بر پشتیبانان و حامیان عزیز کتاب «قدرت نوآوری استراتژی»

  از اینکه با تأخیر کتاب را خدمت عزیزان ارسال می‌کنم عذرخواهی می‌کنم.

  همانطور که در پشتیبانان این کتاب مشاهده می‌فرمائید یکی از حامیان «شهرداری قزوین» هست که تا آخرین روزها منتظر بودیم تا مبلغ حمایت خود را به حساب فاندوران واریز کنند ولی متأسفانه بدعهدی کردند و از حمایت‌شان انصراف دادند و همین باعث تغییر در انجام کارهای ما شد و برنامه‌ها را به تأخیر انداخت. اگرچه همه‌ی موارد موردنظر چاپ آماده و مهیا شده است، امیدوارم نهایتاً تا پایان شهریورماه کتاب را همراه با هدایا و پاداش‌های تعهدشده ارسال کنیم.

  مجدداْ از همه شما دوستان سپاسگزارم که برای چاپ این کتاب ارزشمند حامی ما بودید و بابت تأخیر عذرخواهی می کنم.

  مسعود چیتگرها

  مترجم کتاب


  ۱۳۹۵/۰۴/۱۴

  با سلام خدمت همه‌ي حاميان كتاب «قدرت نوآوري استراتژي»

  ضمن سپاسگزاري از حمايت همه‌ي عزيزان، به اطلاع دوستان مي‌رساند كه كار چاپ كتاب از زمان پايان پذيرفتن كمپين آغاز شد تا بتوانيم طي زمان موردنظر كتاب را به دست دوستان برسانيم. متأسفانه با توجه به چاپ دوم و اخذ مجوزات چاپ اندكي تأخير خواهيم داشت كه به زودي تاريخ جديد ارسال كتاب‌ها اعلام مي‌شود.

  موفق باشيد

  مسعود چيتگرها


برای کامنت گذاشتن باید ثبت نام یا ورودکنید
1395/3/27
نظری ندارم
1395/3/11
با آرزوی نهادینه شدن دانش نوآوری استراژی برای مدیران ایران زمین موفق و پیروز باشید
1395/3/11
مبارک باشد
1395/3/8
حمايت از كتاب «قدرت نوآوري استراتژي» مي‌تواند موجب ترويج دانش نوآوري و كارآفريني در سازمان‌هاي ايراني در مقطع حساس كنوني باشد. مهندس شعباني- مدير عامل شركت اُپال كاني پارس
1395/3/8
با هدف افزایش نشر کتاب‌هایی در راستای تقویت مدیریت علمی و تحول‌خواه در کشور و با امید به افزایش سرانه مطالعه ما نیز به حامیان کتاب ارزشمند " قدرت نوآوری استراتژی " می‌پیوندیم.
15,000تومان
26 خرداد 1395
15,000تومان
25 خرداد 1395
7,200,000تومان
16 خرداد 1395
15,000تومان
13 خرداد 1395
27,000تومان

پاداش ها

15,000 تومان

يك جلد کتاب قدرت نوآوری استراتژی

یک جلد کتاب با تخفیف 35% قیمت پشت جلد ( ارسال پستي رايگان )

27,000 تومان

2 جلد کتاب قدرت نوآوری استراتژی

تخفیف 40 درصدی کتاب عضويت طلايي «شبكه همكاري دانشگران (شهد)» + كتاب صوتي ( ارسال پستی رایگان )

65,000 تومان

5 جلد کتاب قدرت نوآوری استراتژی

تخفیف 40 درصدی کتاب دي‌وي‌دي آموزش ديداري كتاب + امضاي مترجم ( ارسال پستی رایگان )

140,000 تومان

10 جلد کتاب قدرت نوآوری استراتژی

تخفیف 40 درصدی کتاب دعوت به كارگاه نيم‌روزه نوآوري استراتژي در كافه آي‌تي (ويژه افراد)+ امضاي مترجم+عضويت طلايي «شبكه همكاري دانشگران (شهد)»+ كتاب صوتي ( ارسال پستی رایگان )

440,000 تومان

30 جلد کتاب قدرت نوآوری استراتژی

تخفیف 40 درصدی کتاب درج نام حامي در صفحه‌ي سپاسگزاري كتاب+دعوت به كارگاه نيم‌روزه نوآوري استراتژي در كافه آي‌تي (ويژه افراد)+امضاي مترجم+عضويت طلايي «شبكه همكاري دانشگران (شهد)»+ كتاب صوتي ( ارسال پستی رایگان )

730,000 تومان

50 جلد کتاب قدرت نوآوری استراتژی

تخفیف 40 درصدی کتاب بسته‌ي آموزشي اجراي استراتژي (ويژه افراد)+عضويت طلايي «شبكه همكاري دانشگران (شهد)»+ كتاب صوتي+دي‌وي‌دي آموزش ديداري كتاب+ امضاي مترجم+درج نام حامي در صفحه‌ي سپاسگزاري كتاب ( ارسال پستی رایگان )

3,500,000 تومان

250 جلد کتاب قدرت نوآوری استراتژی

تخفیف 40 درصدی کتاب گزارش ارزيابي ميزان نوآوري و كارآفريني در شركت شما (ويژه سازمان‌ها) سمينار نيم‌روزه درون‌سازماني نوآوري استراتژي (ويژه سازمان‌ها)+عضويت طلايي «شبكه همكاري دانشگران (شهد)»+ امضاي مترجم+درج نام حامي در صفحه‌ي سپاسگزاري كتاب ( ارسال رایگان )

7,200,000 تومان

500 جلد کتاب قدرت نوآوری استراتژی

تخفیف 40 درصدی درج لوگو سازمان شما + كارگاه دو روزه آموزش نوآوري استراتژي (ويژه سازمان‌ها)+گزارش ارزيابي ميزان نوآوري و كارآفريني در شركت شما (ويژه سازمان‌ها)+بسته‌ي آموزشي اجراي استراتژي+ دي‌وي‌دي آموزش ديداري كتاب+ امضاي مترجم ( ارسال رایگان )