هشداردهنده مرگ خاموش

این دستگاه در صورت عملکرد نامناسب بخاری با صدای آژیر هشدار می‌دهد.

473,000 تومان
7,000,000 تومان
پایان یافته
  • هشداردهنده مرگ خاموش
  • هشداردهنده مرگ خاموش
  • هشداردهنده مرگ خاموش

 

درباره کمپین: 

متأسفانه هر ساله عده زیادی به دلیل استفاده از بخاری‌های فرسوده یا اتصال نامناسب بخاری و لوله آن، جان خود را از دست می‌دهند. به خصوص در روستاها، شهرهای کوچک، و مناطق فرسوده در شهرهای بزرگ. بعضی هم در سفر در محل هایی ساکن می شوند که متاسفانه مسایل ایمنی در آنجا رعایت نشده است.


هدف از تولید این دستگاه این است که بتواند در زمانی که بخاری درست کار نمی کند به ساکنین خانه هشدار بدهد. به خصوص شبها که خواب هستند با به صدا درآوردن آژیر آنها را از خواب بیدار کند.

هدف دیگر ما این بوده که این دستگاه بسیار ساده و ارزان باشد تا هر فردی در هر مکانی بدون داشتن دانش فنی بتواند از آن استفاده کند. همچنین سبک باشد تا مسافرها هم بتوانند آن را همراه خود داشته باشند تا در صورت نیاز از آن استفاده نمایند. 

ما معتقدیم استفاده از چنین دستگاهی برای کشور ما که استفاده از گاز طبیعی مهمترین روش گرمایش است بسیار لازم است تا هرساله شاهد مرگ هموطنانمان به دلیل فرسودگی یا استفاده نادرست از بخاری ها و نصب نا درست آنها نباشیم.

 


از مهم‌ترین نشانه‌های عملکرد نامناسب بخاری سرد شدن لوله بخاری است. این دستگاه به‌سادگی به لوله بخاری متصل می‌شود و در صورت سرد شدن لوله بخاری هشداردهنده صوتی آن فعال می‌گردد. با اصلاح عملکرد بخاری ، هشداردهنده صوتی قطع می‌شود. این دستگاه برای دستگاه‌های دیگری که با گاز شهری کار می‌کنند (مثل آبگرمکن و پکیج) نیز قابل استفاده است. 

این دستگاه در عملکرد عادی بخاری تغییری ایجاد نمی‌کند.

از مهمترین مزایای آن نصب بسیار ساده آن است. کافی است آن را به دور لوله بخاری قرار داده و کلید آن را روشن کرد. 

این تصویر مربوط به نمونه اولیه ای است. در حال حاضر در حال طراحی بدنه زیباتری برای دستگاه هستیم.

 

روش‌های مختلفی برای تشخیص دود یا گاز متان یا گاز مونوکسید کربن در بخاری‌ها یا دستگاه‌های جانبی استفاده شده است که غالباً گران بوده و اغلب بعد از مدتی عملکرد آن‌ها مخدوش می‌شود. اما در حال حاضر دستگاهی که از پدیده‌های ثانویه مانند حرارت لوله بخاری (که از مهم‌ترین نشانه‌های کارکرد صحیح بخاری است) استفاده کند وجود ندارد.

 

عمدتاً سردی لوله بخاری وقتی اتفاق می‌افتد که دودکش بطور اصولی و استاندارد طراحی و نصب نشده باشد. در اثر احتراق، اکسیژن محیط مصرف می‌شود در صورتی كه منافذ و مجاری ورودی هوا برای سوختن گاز ناکافی باشد اکسیژن در محیط کم شده، فضای اطاق دچار یک نوع فشار منفی در مقایسه با هوای بیرون می گردد و جریان هوا از طریق دودکش و از بیرون به داخل اطاق وارد شده و لوله بخاری سرد می‌شود. در این حالت گازهای سمی شامل co و co2 بطور کامل از محیط خارج نشده و بخشی از آن در محیط پخش می شود که بسیار خطرناک است.

دلیل دیگر، سردی بیش از حد هواست. سرما از طریق دودکش‌های فلزی كه غیر اصولی اجرا شده‌اند به بدنه آن منتقل شده و از طریق هدایت، لوله بخاری در داخل اطاق نیز سرد می شود. به علت سردی لوله بخاری، گازهای داغ بهمراه گازهای سمی در اثر برودت دیواره لوله سرد، عملاً سنگین شده و بصورت مطلوب و اصولی از دودکش خارج نشده و در محیط منزل پخش می‌شوند

عامل دیگر باد شدید است که بطور مستقیم و غیر مستقیم وارد دودکش شده و بر جریان خروج حرارت و گازهای سمی از دودکش غالب می‌شود و آنها را به داخل محیط اتاق بر می‌گرداند.

توجه شود که این دستگاه یک سیستم هشداردهنده است و باعث قطع جریان گاز نمی‌گردد.

​به دلیل استفاده از باتری، با توجه به این‌که مدار تنها در حالت کارکرد نامناسب فعال می‌شود بسیار کم‌مصرف بوده و باتری آن به‌طور متوسط بیش از یک سال دوام دارد، همچنین تعویض باتری آن بسیار ساده است

 

پیچ روی بستی که به بدنه دستگاه متصل شده باز می‌کنیم. بست را دور لوله بخاری قرار داده و پیچ را سفت می‌کنیم به‌طوری‌که دستگاه محکم به بدنه لوله چسبیده باشد. در این حالت دستگاه را روشن می‌کنیم. باید صدای آزیرشنیده شود. سپس بخاری را روشن می‌نماییم. مدتی طول می‌کشد تا لوله بخاری داغ شود (حدود یک دقیقه) به‌محض این‌که لوله بخاری داغ شود (بیش از 60 درجه سانتی‌گراد) صدای بازر قطع می‌شود. دستگاه به همین شکل روی لوله بخاری باقی می‌ماند. اگر در طول زمان به هر دلیلی لوله سرد شود مدار فعال خواهد شد و صدای هشدار شنیده می‌شود.

 

تشکر ویژه: 

تشکر می کنیم که این متن را تا انتها خواندید. هدف از این کمپین - به جز کارآفرینی و تولید یک دستگاه - هشدار دادن به همه ماست که جان انسانها مهم است و چه خوب خواهد بود که همه نسبت به این موضوع حساس باشیم و احساس مسولیت کنیم، چه با انجام طرح هایی که هدفش حفظ جان انسانهاست، و چه با حمایت از این طرحها. باعث افتخار ما خواهد بود اگر به ما بپیوندید تا با موفقیت در این کمپین بتوانیم در حفظ جان هموطنانمان بکوشیم. من فکر می کنم اگر بتوانیم جان حتی یک نفر را نجات دهیم ، این کمپین موفق بوده است.

هنوز گزارشی توسط سرپرست پروژه ثبت نشده است.
برای کامنت گذاشتن باید ثبت نام یا ورودکنید
1395/9/19
اميدوارم روز به روز بهتر بهتر پيشرفت كنيد.موفق باشيد
1395/9/2
ایده نوآورانه ایست و البته در راستای نجات جان انسانها که بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است. موفق و پیروز باشید
1395/9/2
گاهی خریدن زندگی خیلی ارزون قیمته
1395/9/1
ممنون میشم قبل از ارسال با شماره تماس 09371611856 تماس گرفته شود.
1395/8/18
بسیار کار پسندیده ای است
17,000تومان
80,000تومان
80,000تومان
ناشناس
2 آذر 1395
خصوصی
80,000تومان

پاداش ها

17,000 تومان

یک دستگاه هشدار مرگ خاموش

یک دستگاه هشدار مرگ خاموش به شما تقدیم می شود. در صورت تمایل دستگاه شما به یک خانواده یا کلاس درس که به این دستگاه احتیاج دارند هدیه می‌شود ( پست )

80,000 تومان

5 دستگاه، بسته ویژه خانواده

میتوانید برای خودتان، دوستان و آشنایان این بسته را تهیه نمایید. همچنین میتوانید در سفر دستگاه را همراه خود داشته باشید. (در صورت تمایل، می توانید این بسته را به افراد نیازمند، بی بضاعت یا کسانی که در نواحی محروم زندگی می‌کنند هدیه دهید.) ( پست )

155,000 تومان

10 دستگاه، بسته ویژه مسافرین

می‌توانید برای تجهیز محل اسکان مسافرین این بسته را تهیه نمایید. ( پست )

300,000 تومان

20 دستگاه، بسته ویژه مدارس

میتوانید برای تجهیز کلاسهای مدارس مناطق محروم این بسته را تهیه نمایید. بسته‌ی شما به یکی از مدارس مناطق محروم که با بخاری گرم می‌شود اهدا خواهد شد. ( پست )

750,000 تومان

50 دستگاه، بسته ویژه محله‌ها

می‌توانید برای کمک به افرادی که در محله های محروم ساکن هستند، این بسته را تهیه نمایید. ( پست )

6,500,000 تومان

500 دستگاه، بسته ویژه روستاها

می‌توانید برای کمک به روستاییان، به خصوص آنهایی که در مناطق محروم زندگی می کنند، این بسته را تهیه نمایید. ( پست )