چاپ شماره سوم مجله جریان

نگارش، ویراستاری و صفحه‏ ‏آرایی شماره سوم فصلنامه جریان با همکاری بیش از 30 نفر از دانشجویان با انگیزه دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران انجام گردیده و هم اکنون آماده چاپ است. و به خاطر کمبود منابع مالی، کار چاپ آن به تعویق افتاده است.

0 تومان
3,500,000 تومان
پایان یافته
  • چاپ شماره سوم مجله جریان

به نام آن که جان را فکرت آموخت

انجمن علمی مهندسی برق دانشگاه تهران تاکنون موفق به انتشار دو شماره از فصلنامه جریان شده است و همچنین نگارش، ویراستاری و صفحه‏ ‏آرایی شماره سوم این مجله با همکاری بیش از 30 نفر از دانشجویان با انگیزه دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران انجام گردیده و هم اکنون آماده چاپ است.

هزینه بالای چاپ مشکلی اساسی برای تمامی فعالین فرهنگی در زمینه مطبوعات از جمله مسئولین این فصلنامه است.

در شماره سوم، این انجمن نه تنها تغییراتی اساسی در محتوا و صفحه آرایی ایجاد نموده است، بلکه شیوه ای نوین را برای استفاده از قابلیت ها و توانایی های دانشجویان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و دیگر دانشجویان علاقمند مهندسی برق به کار گرفته است.

شماره سوم این مجله از بخش های اخبار، تازه های دنیای فناوری، فناوری در دانشکده فنی، پرونده، از ایده تا اجرا، سناریو، دانشکده گردی و ارتباط با صنعت تشکیل شده است:

فصلنامه جریان - شاخه دانشجویی - دانشکده فنی - دانشگاه تهران - دانشکده مهندسی برق

تصویری از جلد طراحی شده برای این شماره از فصلنامه:

فصلنامه جریان جلد دانشگاه تهران شاخه دانشجویی انجمن علمی مهندسی برق دانشکده فنی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران


درباره انجمن

انجمن علمی مهندسی برق دانشگاه تهران (شاخه دانشجویی IEEE دانشگاه تهران*) همواره گسترش علم و فرهنگ مطالعه را از بزرگترین وظایف خود به شمار می‏ آورد. از این رو برای تحقق این امر، طبع و نشر فصلنامه جریان را، که تا کنون موفق به انتشار دو شماره از آن شده است، بر خود لازم دیده و سعی در تداوم و انتشار هرچه بهتر آن دارد.

دانشجویان با استعداد و متعهد دانشگاه ها  و فعالیت های دانشجویی داوطلبانه آنها سرمایه ی اصلی حرکت رو به جلو، توسعه و پیشرفت هر دانشگاهی است و ما خود را موظف به اهتمام هرچه بیشتر در چارچوب قوانین و چشم انداز های کشور نسبت به اجرای فعالیت های بزرگ دانشجویی می دانیم.

دانشجویان فعال در این دانشگاه و دانشکده، بی هیچ چشم داشتی نسبت به مزد و یا پاداشی، همواره هدف و آرمان خود را ایجاد یا بهبود بسترهای فعالیت های دانشجویی و استفاده حداکثری از این اعتبارات و امکانات در جهت تحقق و برانگیختن این روحیه در میان دانشجویان دیده اند و در جهت آن حرکت می کنند.

همانطور که گفته شد این انجمن تاکنون موفق به انتشار دو شماره از فصلنامه جریان شده است و همچنین نگارش، ویراستاری و صفحه‏ ‏آرایی شماره سوم این مجله با همکاری بیش از 30 نفر از دانشجویان با انگیزه دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران انجام گردیده و هم اکنون آماده چاپ است.

هزینه بالای چاپ مشکلی اساسی برای تمامی فعالین فرهنگی در زمینه مطبوعات از جمله مسئولین این فصلنامه است.

انجمن علمی مهندسی برق دانشگاه تهران صاحب امتیاز فصلنامه جریان

هدف اصلی در انتخاب موضوعات در فصلنامه جریان نیازهای دانشجویان و علاقمندان حوزه مهندسی برق و کسب و کار دانش بنیان است. که سر فصل های آن را به صورت زیر تعریف نموده ایم:

  • اخبار:  اطلاع رسانی وقایع اتفاق افتاده در حوزه دانشکده فنی، دانشگاه تهران، وزارت علوم و کسب و کار های دانش بنیان.
  • تازه های دنیای فناوری: آگاه کردن علاقمندان از آنچه به تازگی در دنیای فناوری رخ داده است و معرفی تکنولوژی های جدید در حوزه مهندسی برق
  • فناوری در دانشکده فنی: در این قسمت فناوری هایی مورد بررسی قرار می گیرند که تمام مراحل مربوط به صورت مسئله، طراحی و رساندن به مرحله ساخت، تماما در دانشگاه و توسط دانشجویان و اساتید انجام گرفته باشد. فناوری مورد نظر را پس از انتخاب، معرفی کرده و مورد بررسی و تحلیل قرار می دهیم و تمام مراحل برای تولید آن را به میزانی که در حوصله نشریه باشد، شرح خواهیم داد.
  • پرونده: یکی از بخش های اصلی هر شماره به پرونده اختصاص دارد. با توجه به نام آن در هر شماره یک مساله علمی مطرح در آن به صورت همه جانبه بررسی می شود.
  • از ایده تا اجرا: معرفي يك شخص(تيم) موفق كه با پرورش دادن ايده و فكر جديد خود و عملي كردن آن به موفقيت دست پيدا كرده اند و ارايه توضيحاتي راجع به طرز فكر و سبك زندگي آن شخص كه منجر به رسيدن به موفقيت شده است.
  • سناریو: هدف از این بخش، ارائه کاربرد عملی برخی مطالب درسی فرا گرفته شده تاکنون (که بیشتر مفاهیم تئوری است) می‌باشد.
  • دانشکده گردی: افزایش آگاهی دانشجویان در زمینه آزمایشگاه ها و دیگر فرصت های تحقیقاتی مناسب در دانشکده.
  • ارتباط با صنعت: جمع آوری و ارائه دانش و اطلاعات مورد نیاز برای آشنایی بیشتر دانشجویان با کسب و کار اقتصادی و صنعتی. که به دو زیر مجموعه تقسیم می گردد:1. دانش کسب و کار: مقالاتی در حوزه قوانین کسب و کار. روش های ایجاد کسب و کار  و... 2.. صنعتگر موفق:جست و جوی تیم یا فرد صنعتی موفق، استخراج واقعیت ها و آمار هایی درباره کلیت آن صنعت در دنیا و کشور. جایگاه شرکت مورد نظر در کشور و همچنین تحقیق و بررسی فعالیت ها، مشتری ها، چالش ها و... ی شرکت.

بر همگان واضح و مبرهن است که هر فعالیت غیر انتفاعیِ علمی – فرهنگی نیازمند حامیانی دلسوز در زمینه آموزش و فرهنگ است. مجله علمی دانشجویی جریان نیز از این امر مستثنی نیست، و برای پیش‏برد اهدافش به پشتیبان‏ هایی دلسوز نیاز دارد.

انجمن علمی مهندسی برق دانشگاه تهران، با سال‏ ها تجربه موفق در زمینه فعالیت‏ های اجرایی، همواره از روش‏ های نو برای پیش‏برد اهداف خود بهره برده است. از این رو در نظر دارد از بستر سرمایه‏ پذیری جمعی فاندوران برای تامین هزینه‏ هایش استفاده نماید و سعی کند تمام یا بخشی از سرمایه مورد نیاز برای انتشار این مجله را با همیاری شما عزیزان تامین نماید.

 

* شاخه دانشجویی IEEE دانشگاه تهران در آوریل سال ۱۹۹۶ توسط چند تن‌ از مسئولان IEEE تأیید شد. که از قوانین همین کمیته در ۱۴ فوریه سال ۱۹۹۷ به صورت رسمی‌ اعلام شد که متابعت می‌کند. ما اولین شاخه دانشجویی هستیم که در IRAN section حضور داشتیم. در نتیجه سعی‌ بر آن داریم که مانند دیگر دانشگاه‌های ایران مسئولیت معرفی‌ و اهداف این مجموعه در دانشگاهمان را بر عهده بگیریم.

 

اطلاعات تماس:

وبسایت: ieeesb.ut.ac.ir

کانال تلگرام: telegram.me/ieeeutsb

ایمیل مدیرمسئول مجله(بدخشان): mtbadakhshan@gmail.com

هنوز گزارشی توسط سرپرست پروژه ثبت نشده است.
برای کامنت گذاشتن باید ثبت نام یا ورودکنید

پاداش ها

5,000 تومان

ارسال ایمیل تشکر

به حامیان عزیزی که این شیوه کمک را انتخاب نمایند، ایمیلی جهت قدردانی ارسال می گردد. ( ارسال ایمیل )

10,000 تومان

ارسال ایمیل تشکر + فایل PDF فصلنامه جریان (شماره سوم)

به حامیان عزیزی که این شیوه کمک را انتخاب نمایند، ایمیلی همراه با فایل PDF فصلنامه جریان جهت قدردانی ارسال می گردد. ( ارسال ایمیل )

100,000 تومان

ارسال نسخه چاپی فصلنامه جریان به خانه یا محل کار شما!

نسخه چاپی فصلنامه جریان به علاوه یک یادگاری کوچک از طرف ما به خانه یا محل کار شما با پست ارسال خواهد شد! ( پست )

300,000 تومان

حامی طلایی!

نام شما به عنوان حامی مالی این شماره از فصلنامه، در صفحه اول مجله نوشته می شود و همچنین نسخه چاپی این فصلنامه به علاوه یک یادگاری از طرف ما، به خانه یا محل کار شما ارسال می گردد. ( پست )