بازی رومیزی سرزمین هوشمند

سرزمین هوشمند یک بورد گیم استراتژیک گروهیست که شاید در نگاه اول کمی پیچیده به نظر آید اما کافی است چند دقیقه ای صبر کنید تا با جذابیت های آن آشنا شوید

2,119,303 تومان
16,000,000 تومان
پایان یافته
  • بازی رومیزی سرزمین هوشمند
  • بازی رومیزی سرزمین هوشمند

احتمالا همه ما تجربه ای حتی اندک از بازی های رومیزی یا بورد گیم ها را داشته ایم و کمتر کسی است که بازی های معروفی مانند "راز جنگل" و یا "فتح پرچم" را که بازی نکرده باشد. "سرزمین هوشمند" نیز یک بازی رومیزی استراتژیک است که تا حدودی فضای آن شبیه بازی معروف "مونوپلی" است. یعنی در این بازی شما باید منابعی به دست آورید، معامله کنید و در نهایت با توسعه بخش خود، به پیروزی برسید. البته بیشتر این بازی اقتباسی خلاقانه از یک بازی معروف آلمانی می باشد که تاکنون در سراسر دنیا، چند ده میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. بازی "کتان"

 

 سبک  بازی های رومیزی (Board games) یا بازی های فکری از گذشته تاکنون جایگاه ویژه ای در بین فرهنگ های گوناگون بشری در سراسر جهان داشته است و برخلاف تصور عمومی با رشد روز افزون تلفن های هوشمند، کنسول های بازی پیشرفنه و بازی های آنلاین، نه تنها از محبوبیت شان کم نشده، بلکه تحقیقات مختلف نشان می دهد که رشد روز افزونی را طی دو دهه اخیر در سراسر جهان شاهد بوده است.

سرزمین هوشمند یک بورد گیم استراتژیک گروهیست که شاید در نگاه اول کمی پیچیده به نظر آید اما کافی است چند دقیقه ای صبر کنید تا با جذابیت های آن آشنا شده و در داستان دنیای آن غرق شوید. داستان این بازی حول محوریت یک جزیره شکل می گیرد و بازیکنان، هریک مدیری توانا می باشند که ماموریتی مشخص دارند. آنها باید بتوانند با استفاده از منابع موجود و انجام معاملات دقیق و هوشمندانه، این جزیره را تبدیل به بخشی از یک سرزمین هوشمند کنند. به این ترتیب دروازه ای را بسازند به سرزمینی که در آینده نه چندان دور تمام ابعاد زندگی آدمی را در بر می گیرد.

خود را غرق در داستان کنید. شما در این داستان یک مدیر هستید.

به این جزیره خوش آمدید، فارغ از هر نتیجه ای شروع این بازی به معنای شایسته بودن شماست.

 

بد نیست کمی با این بازی آشنا شویم

تمام اتفاقات این بازی درون یک جزیره رخ می دهد. (فرض کنید جزیره ای در جنوب ایران) به طور خلاصه شما در بازی سرزمین هوشمند ماموریت دارید هدایت بخشی از پروسه ی توسعه و هوشمند سازی این جزیره را به عهده بگیرید. در واقع باید باشیوه مدیریتی خود منابع به دست آمده را به بهترین شکل ممکن خرج کنید و هرچه سریع تر بخشی از جزیره را هوشمند سازید. شما در طول بازی با پرداخت منابع مورد نیاز ابتدا باید مجتمع های را بسازید. (مجتمع هایی مانند مجتمع تفریحی، آموزشی، تجاری، بیمارستانی، مسکونی،  ورزشی و فرهنگی )؛ و در ازای ساخت و ساز های خود امتیاز دریافت می کنید. در قدم بعد  تلاش می کنید مجتمع های  کلاسیک خود را به "مجتمع هوشمند" تبدیل کنید. طبعا پس از هوشمند سازی هرمجتمع امتیاز دیگری به عنوان پاداش دریافت می کنید.

زمین این جزیره پر است از مناطقی که هر یک وِیزگی های منحصر به فرد خود را دارند. بنادر در این جزیره نیز وِیژگی هایی دارند.

در سرزمین هوشمند 3 نوع کارت وجود دارد که هر یک کاری را انجام می دهد. کارت های توسعه جزیره، کارت های اتفاق و کارت های منابع. این کارت ها هم خوبی هایی دارند و هم بدی هایی. به زبان مدیران: می توانند هم فرصت باشند و هم تهدید. دیگر بستگی به مدیریت شما دارد.

شما در این جزیره و در طول ماموریت خود به عنوان یک مدیر منابعی را بدست خواهید آورد که باید به موقع و هوشمندانه آنها را خرج کنید و یا معاملات دقیقی انجام دهید.

در کنار همه ی این ساخت و سازها و معاملات، شما ماموریت دارید که به توسعه شهری نیز توجه داشته باشید. شما با خرید "کارت توسعه" به پروژه های شهری مانند حمل و نقل هوشمند، سلامت هوشمند، کنترل ترافیک هوشمند و  فروشگاه های آن لاین می بایست کمک کرده و در قبال آن نیز سرزمین هوشمند به شما پاداش خواهد داد.

در چنین دنیایی انبار کردن سرمایه به خودی خود نه تنها موجب برنده شدن شما نمی شود، بلکه موجب کند شدن جریان پیشرفت عمومی نیز خواهد شد. برنده بازی شخصی است که با استراتژی خود بیشترین کمک را به توسعه و  هوشمند سازی جزیره کرده باشد. به عبارت دیگر بازیکنی برنده است که بیشترین امتیاز و پاداش را دریافت کرده باشد.

مراحل انجام بازی در یک نگاه مانند چارت زیر است. به همین سادگی!! پس از چیدن زمین بازی، هر نفر در نوبت خود می بایست این چرخه را طی کند و سپس نوبت به نفر بعدی می رسد.

 

 

محتویات جعبه

 

 

پس از تهیه این محصول در یک بسته از بازی سرزمین هوشمند محتویات زیر را مشاهده می کنید:

 

 

همانطوری که مشاهده می کنید دنیای سرزمین هوشمند دارای المان ها و محتویات زیادی است. این موضوع شاید در ابتدا باعث شود احساس کنید با بازی پیچیده ای سر و کار دارید اما اصلا اینگونه نیست. محتویات متعدد و متنوع این بازی تنها سبب می شود این بازی به این زودی ها برای شما تکراری نشود و با هر بار بازی کردن تجربه جدیدی بدست آورید.

 

 

سرزمین هوشمند چگونه طراحی شد

این بازی توسط دپارتمان طراحی بازی روبی طراحی شده است. برای آشنایی با این گروه به اینجا و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازی به اینجا مراجعه فرمایید.

 

 

نکته آخر

بورد گیم "سرزمین هوشمند"   (Smart Land) اقتباسی خلاقه است از بازی معروف و مشهور "کتان" که بر اساس زیرساخت های شهر مدرن و تئوری هوشمند سازی طراحی شده است.در دنیای بورد گیم باز ها قولی معروف است که:

اگر تاکنون "کتان" بازی نکرده اید یکی از لذت بخش ترین کارهایی را که می توانستید در زندگی تان انجام دهید، از دست داده اید !

و البته ما تجربه کرده ایم که:

اگر فقط نسخه اصلی و پایه کتان را بازی کرده اید، هنوز خیلی راه دارید تا لذت واقعی دنیای آن را بچشید.

 

سرزمین هوشمند یک سناریو جدید دیگر با قوانین جدید از بازی کتان برای مخاطبان ایرانی می باشد. یک پیشنهاد متفاوت برای دور همی های دوستانه و خانوادگی. بعد از تهیه این بازی و آشنا شدن با آن احتمالا دنبال بهانه خواهید بود که دور هم جمع شوید تا سرزمین هوشمند را بازی کنید. چون این بازی را می توان بار ها و بار ها انجام داد. بر خلاف خیلی از بازی ها، قوانین و فضای منعطف سرزمین هوشمند اجازه تکراری شدن را به این زودی ها نخواهد داد. پس به شما قول می دهیم که سرزمین هوشمند یک بازی استراتژیک است که با هر بار بازی، جذاب تر می شود.

22 اسفند 1395
شروع پروژه

  • 17 خرداد 1396

    بازگشت حمایت‌ها

    با توجه به اینکه مبلغ هدف این پروژه تامین نشد، حمایت پشتیبانان به حساب آنان بازگشت.

برای کامنت گذاشتن باید ثبت نام یا ورودکنید
1396/1/17
بازی جالبی به نظر می رسه. بی صبرانه منتظرم بازی را دریافت کنم.
1396/1/16
بازی جذابی به نظر می رسه بی صبرانه منتظرم به دستم برسه... تبریک به این گروه خلاق...
1396/1/16
جای همچین بازی هایی در خانه ها و دور همی ها بسیار خالی است.
1396/1/14
بازی جالبی به نظر میاد، امیدوارم موفق باشند.
1395/12/26
من کتان رو بازی کردم و خیلی لذت بردم. خیلی دلم می خواست و می خواد نمونه ی ایرانیش رو هم امتحان کنم. به نظر می رسه کیفیت بازی هم بالا باشه
21 اردیبهشت 1396
1,000تومان
19 اردیبهشت 1396
100تومان
19 اردیبهشت 1396
102تومان
19 اردیبهشت 1396
101تومان
18 اردیبهشت 1396
50,000تومان

پاداش ها

10,000 تومان

کد تخفیف 10 درصدی

20,000 تومان

کد تخفیف 20 درصدی

50,000 تومان

یک بازی (دشت اول)

یک عدد بازی با تخفیف ویژه برای 50 حامی اول به همراه یک هدیه به عنوان یادگاری ( پست (تهران رایگان) )

108,000 تومان

دو بازی سرزمین هوشمند

دو عدد بازی سرزمنی هوشمند به همراه یک هدیه به عنوان یادگاری برای شما ارسال خواهد شد. ( پست (تهران رایگان) )

265,000 تومان

پنج بازی سرزمین هوشمند

پنج عدد بازی سرزمین هوشمند به همراه یک هدیه به عنوان یادگاری برای شما ارسال خواهد شد. ( پست (تهران رایگان) )

525,000 تومان

ده بازی سرزمین هوشمند

ده عدد بازی سرزمین هوشمند به همراه یک هدیه به عنوان یادگاری برای شما ارسال خواهد شد. ( پست (تهران رایگان) )

1,040,000 تومان

بیست بازی سرزمین هوشمند

بیست عدد بازی سرزمین هوشمند به همراه یک هدیه به عنوان یادگاری برای شما ارسال خواهد شد. ( پست (تهران رایگان) )

5,000,000 تومان

صد بازی سرزمین هوشمند

صد عدد بازی سرزمین هوشمند به همراه یک هدیه به عنوان یادگاری برای شما ارسال خواهد شد. همچنین درج نام و یا لوگو حمایت کننده در وب سایت و سایر شبکه های اجتماعی مرتبط با بازی سرزمین هوشمند به عنوان حامی پروژه. ( پیک (تهران رایگان) )