طلوع کسب و کار

تجهیز هنرکده‌ی موسسه خیریه طلوع

4,913,000 تومان
14,000,000 تومان
پایان یافته
 • طلوع کسب و کار
 • طلوع کسب و کار
 • طلوع کسب و کار

طلوع کسب و کار پروژه‌‌ای است که یک سال پیش با قصد راه‌اندازی کسب‌وکار ویژه‌ی آسیب‌دیدگان اجتماعی و حمایت از ایده‌های اجتماعی شروع به فعالیت کرد. این پروژه در سرای طلوع بی‌نام و نشان‌ها و با آموزش فروش و هدف‌گذاری برای کارتن‌خواب‌های بهبودیافته‌ی سرا، این افراد را دعوت به کار، اشتغال و استقلال کرد.

جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها سازمانی است مردم نهاد، غیر دولتی و غیر سیاسی که با انگیزه والای کمک به همنوع  و با هدف حمایت از زنان، مردان و کودکان آسیب دیده اجتماعی از سال 1388 به صورت رسمی آغاز به فعالیت کرده است. طلوع به عنوان حامی تخصصی افراد درگیر با معضل کارتن خوابی، فعالیت خود را در هفت حوزه جذب، درمان، سرپناه، آموزش، اشتغال، بازگشت به خانواده و بازگشت به بدنه جامعه متمرکز کرده است.

با حمایت حامی اولیه طرح، مجریان پروژه  تجهیزات مورد نیاز سه تیم تهیه کردند و این تیم‌ها در سرای طلوع واقع در شرکت وصال کار خود را شروع کردند.

 اکنون که یک سال از آغاز این طرح می‌گذرد، شور و نشاط یک فضای پرکار و تلاش به تعداد این کارگاه‌ها افزوده است.در بازدید اوایل آبانماه از هنرکده سرای طلوع، مشاهده شد که این تیم‌ها برای توسعه و ادامه‌ی این روند نیاز به ابزارآلات و تجهیزاتی دارند که نبود آن‌ها منجر به متوقف شدن فعالیت کارگاه یا ایجاد مشقت زیاد در اجرای کارها خواهد شد.

 
چرم دوزی نجاری معرق نقش برجسته کاشی شکسته  
           

هر کدام از کارگاه‌ها نیاز به تجهیزات خاصی دارند که در بازدید از سرا لیست این تجهیزات تهیه شد. پس از تحقیقات و استعلام قیمت، هزینه‌‌ی هر کدام از این تجهیزات به دست آمد. در ادامه شرح مختصری از هر کارگاه و تجهیزات مورد نیاز آن آمده است:

کارگاه چرم

جدیدترین بخشی که به کارگاه طلوع اضافه شده است، کارگاه چرم است. از ساده‌ترین محصولات مثل کیف دعا تا کیف پول‌ و قاب‌های تزئینی در این کارگاه تولید می‌شود.

وسایلی که کمبود آن‌ها در این کارگاه حس می‌شود، یک چرخ راستادوز و یک هویه‌ی رومیزی برای داغ زدن روی محصولات است. با توجه به نیازها و خصوصیاتی که آقای کرمی برای این وسایل توضیح دادند، مدل مناسب برای کارگاه انتخاب شد و قیمت‌ آن از فروشنده‌های مختلف استعلام شد. در بخش وسایل مورد نیاز کارگاه، اطلاعات این دو دستگاه گفته شده است.


کارگاه نجاری

فعال‌ترین و باسابقه‌ترین کارگاه در موسسه طلوع، کارگاه نجاری است که توسط آقا بیژن اداره می‌شود. صندوق‌های چوبی، فانوس و قاب از محصولاتی هستند که در زمان بازدید به تعداد زیاد در گوشه‌ی کارگاه نگهداری می‌شدند. با اینکه از چوب و سایر مواد اولیه مرغوب و دستگاه و ابزارهای مناسب در این کارگاه خبری نیست، با این حال محصولاتی که تولید می‌شود بسیار خوش ساخت و زیباست. اره فلکه‌ای، اره فارسی‌بر، مینی فرز، سمباده دیسکی دستی، کمپرسور هوا، مته گازور، دریل و پایه تریل، میخکوب بادی، منگنه‌کوب بادی و سنباده لرزان از تجهیزات مورد نیاز برای کارگاه نجاری هستند.


کارگاه معرق

یک از کارگاه‌های فعال در طلوع، کارگاه معرق است. نمونه‌ کارهایی که تا الان ساخته شده یا در حال ساخت هست واقعا زیبا هستند و مشخصا وقت و دقت زیادی صرف آن شده. تمام قطعاب با اره مویی بریده شده که وقت زیادی تلف می‌شود و استهلاک بالایی دارد. تا به حال از دستگاه CNC برای برش استفاده نشده. خرید این دستگاه تا حد زیادی سرعت و امنیت کار را بالا می‌برد. سمباده دیسکی، مغار و اره مویی برقی از تجهیزات مورد نیاز برای این کارگاه است. 


کارگاه تلفیقی برجسته

زیباترین طرحی که در این کارگاه در حال ساخت است، یکی از آثار استاد فرشچیان است که قرار است پس از تکمیل توسط خود استاد رونمایی شود. به دلیل کمبود تجهیزات مانند دستگاه CNC و اره مویی برقی، سرعت کار در این کارگاه پایین است. با خرید این تجهیزات، سرعت اجرا تا دو برابر بیشتر می‌شود.


کارگاه کاشی شکسته

محصولاتی زیادی در این کارگاه ساخته شده است. نبود یک دستگاه سمباده دیسکی در این کارگاه بسیار باعث شده که وقت زیادی صرف صاف کردن دور کاشی‌ها شود.


هزینه‌ها

پس از تهیه لیست در روز بازدید و تحقیق و استعلام قیمت، لیست خرید زیر برای تجهیز هنرکده سرای طلوع تهیه شد. برای حمایت از ادامه‌ و رونق گرفتن کار این کارگاه‌ها با انتخاب پاداش، پشتیبان این تیم‌ها باشید:

وسیله مورد نیاز کارگاه مورد استفاده قیمت به تومان
سمباده دیسکی کاشی شکسته و معرق  595,000
سمباده دیسکی و نواری محک کاشی شکسته و معرق  990,000
اره فلکه ای - مدل 12 اینچ مشبک ، قاب ، نجاری  3,500,000
مغار (دو عدد) معرق ، منبت، تلفیقی برجسته  120,000
اره موبی برقی ماکیتا  معرق ، منبت، تلفیقی برجسته  950,000
اره فارسی بر  نجاری  1,350,000
مینی فرز یا سمباده دیسکی دستی  نجاری  2,200,000
کمپرسور هوا  نجاری  950,000

تیغه ملخی، تخته پیشکار، کمان اره معرق، پیچ دستی، گیره رومیزی، سمباده لرزان، رنده برقی، منگنه کوب بادی، آچار چوبی، مته گازور، دریل و پایه دریل و میخکوب بادی سایر تجهیزاتی خردی هستند که برای کارگاه پیش‌بینی شده که در مجموع حدود 2 میلیون تومان تخمین زده می‌شود.

در حال حاضر از مواد اولیه با کیفیت مناسب در این کارگاه‌ها استفاده نمی‌شود. هزینه‌ی لازم برای تهیه چوب و چرم مورد نیاز کارگاه‌ها نیز سه و نیم میلیون تومان تخمین زده شده است.

با توجه به اینکه هنگام خرید تخفیف گرفته می‌شود، 14 میلیون تومان هزینه کل اجرای این کمپین تخمین زده شده است. درصورتی که بیشتر از این مبلغ از این کمپین حمایت شود، مجریان اقدام به طراحی و راه‌اندازی کارگاه‌های جدید خواهند کرد. اگر کمتر از این مبلغ جمع‌آوری شود، با توجه به اولویت‌های مشخص شده از طرف سرای طلوع، حمایت‌های جمع‌آوری شده مصرف خواهد شد.

8 آذر 1394
شروع پروژه

 • 18 اردیبهشت 1395

  ۱۳۹۵/۰۲/۱۸


  خرید یک دستگاه برای کارگاه نجاری و یک دستگاه برای کارگاه چرم با مبلغ جمع آوری شده در کمپین


  ۱۳۹۵/۰۲/۱۸

  ارسال پاداش ها به پشتیبانان که یک صندوق چوبی و دستبند چرم بود(در هفته اول اردیبهشت ماه)


  ۱۳۹۵/۰۲/۱۸

  برگزاری کارگاه فروش حرفه ای برای بهبودیافتگان طلوع، همانطور که قول داده ایم بعداز واریز هزینه کارگاه فروش حرفه ای که درکافه آی تی برگزار شده بود، یک کارگاه هم در سرای طلوع ویژه این عزیزان برگزار کردیم (دوشنبه 10 اسفندماه)برای کامنت گذاشتن باید ثبت نام یا ورودکنید
1394/11/2
موفق باشید
1394/9/16
متاسفانه امکان پرداخت مبلغ بالاتر برای تشکر وجود نداشتکه امیدوارم به عنوان حداقل درخواست یک پشتیبان ایجاد شود
1394/9/10
سپاس از حرکتی که آغاز کردید. امیدوارم سرمایه به سقف مورد نظر برسه..
1394/9/9
سلام لطفا از درگاه پرداخت بهتری استفاده کنید. مثلا پیکو یا *720#
1394/9/2
بسیار عالی. خدا خیرتون بده.
ناشناس
12 بهمن 1394
خصوصی
11 بهمن 1394
9,000,000تومان
4,000تومان
19 دی 1394
17,000تومان
18 آذر 1394
17,000تومان

پاداش ها

4,000 تومان

ایمیل قدردانی

17,000 تومان

دستبند چرم

هنرمندان کارگاه چرم، برای قدردانی از حمایت شما دستبندی را برای شما خواهند دوخت و نام شما را بر روی آن حک خواهند کرد. این دست بند از طریق پست برای شما ارسال خواهد شد. ( پست )

55,000 تومان

صندوق چوبی

یک صندوق چوبی کوچک و یراق‌کاری شده در کارگاه نجاری سرای طلوع برای قدردانی از حمایت شما ساخته می‌شود و تا پایان سال 94 از طریق پست برای شما ارسال خواهد شد. ( پست )

450,000 تومان

تابلو معرق

برای قدردانی از حمایت شما تابلو معرق زیبایی در کارگاه معرق سرای طلوع برای شما ساخته می‌شود. نام شما نیز در تابلو گنجانده خواهد شد. این تابلو برای شما پست خواهد شد. ( پست )

1,600,000 تومان

هدیه ویژه با مشارکت در خرید راستادوز دوپایه

این پاداش تمام شده است.
2,000,000 تومان

هدیه ویژه با مشارکت در خرید مینی فرز