همراه باش تا هم راه شوند !

تجهیز کلینیک دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران به روبات پوشیدنی "اِکسوپد"، برای راه رفتن دوباره بیماران فلج پا!)

104,000,000 تومان
104,000,000 تومان
پایان یافته
  • همراه باش تا هم راه شوند !
  • همراه باش تا هم راه شوند !

 

همراه باش تا هم راه شوند !

تجهیز کلینیک دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران

به روبات پوشیدنی "اِکسوپد"،( برای راه رفتن دوباره بیماران فلج پا!)

 

 

درباره کمپین

این کمپین، همراهی در تجهیز کلینیک دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی و درمانی ایران، به روبات پوشیدنی توانبخشی "اکسوپد" است که بیماران فلج پا را قادر به راه رفتن دوباره می کند!! 

 

ویدئوی نحوه استفاده از این دستگاه را می‌توانید در زیر مشاهده نمایید:

ربات  توانبخشی، ویژه راه رفتن افراد دچار کم‌توانی و ناتوانی در استفاده از اندامهای پایین تنه است. این ربات به کاربر در راه رفتن، نشستن و برخاستن کمک می‌کند و می‌تواند به عنوان جایگزین ویلچر استفاده شود.

 

 

سالانه صدها نفر از افراد دارای معلولیت کشور از خدمات کلینیک دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه ایران، استفاده می کنند. با حضور اکسوپد در این کلینیک، مراجعین بار دیگر می توانند راه رفتن را به یاد آورند و تجربه کنند.

 

 

در این کمپین قرار است نسخه درمانگاهی جهت نصب و قرارگیری در دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران تهیه شود تا در اختیار این کلینیک جهت توانبخشی مراجعان دارای معلولیت این درمانگاه گذاشته شود.این دستگاه در مرکز تحقیقات توانبخشی دانشکده مورد استفاده قرارمی گیرد.

 

 

درباره دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران

دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران، با سابقه ترین دانشکده توانبخشی در ایران و دانشکده ای با اعتبار بین المللی می باشد که با دارا بودن هشت گروه آموزشی به عنوان قطب توانبخشی کشور ایران مطرح است. رشته های این دانشکده عبارتند از: فیزیوتراپی، کاردرمانی، اعضای مصنوعی و وسایل کمکی، شنوایی شناسی، بینایی سنجی، گفتار درمانی، مدیریت توانبخشی و علوم پایه. آموزش در اکثر این رشته ها در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا صورت می پذیرد. در این دانشکده علاوه بر آموزش، انجام پژوهش و تولید علم، کلینیک های فعال پاسخگوی نیاز توانبخشی جامعه در زمینه رشته های دانشکده می باشند.برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه اینترنتی این دانشکده در سایت دانشگاه ایران مراجعه نمایید.

 

درباره " اکسوپد"

ربات پوشیدنی توانبخشی اکسوپد «Exoped Robotic Exoskeleton» یک ربات توانبخشی ویژه راه رفتن افراد دچار کم‌توانی و ناتوانی در استفاده از اندامهای پایین تنه است. این ربات به کاربر در راه رفتن، نشستن و برخاستن کمک می‌کند و می‌تواند به عنوان جایگزین ویلچر استفاده شود. با "اکسوپد" بیمارانی که دیگر قادر به راه رفتن نبودند، می توانند دوباره راه بروند! 


 

این روبات پوشیدنی توان بخشی توسط شرکت ایرانی دانش بنیان "پداسیس" متشکل از اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و مهندسانی با سابقۀ عملی در حوزه سیستمهای رباتیک کمک حرکتی و توان بخشی (مورد استفادۀ بیماران، سالمندان و افراد کم‌توان) ساخته شده است.

 

مزایای استفاده از اکسوپد برای افراد دارای معلولیت

بازگرداندن توانایی راه رفتن به افراد کم‌توان و ناتوان پایین تنه بیش از هر چیز بر روحیه، اعتماد به نفس و امید آنان به زندگی اثر قابل توجهی دارد. افزون بر این امکان ایستادن، نشستن و راه رفتن کاربران به آنان استقلال بیشتری در زندگی می‌دهد. همچنین تحرک بیشتر موجب بهبود وضعیت فیزیکی از جمله بهبود گردش خون، تنظیم فشار خون، بهبود تنفس، جلوگیری از مشکلات گوارشی و کلیوی، زخم بستر، دردهای مزمن و تضعیف ماهیچه‌ها می‌شود. از اکسوپد می‌توان برای توانبخشی افرادی که دچار اختلال در الگوی راه رفتن هستند استفاده کرد.

 

 

چه کسانی می‌توانند از اکسوپد استفاده کنند؟

افرادی که دچار فلج پایین تنه (paraplegia) هستند و همچنین افراد دچار ضعف عضلانی و یا اختلال حرکتی در ناحیه پایین تنه می‌توانند از ربات اسکلت بیرونی اکسوپد استفاده کنند. برای استفاده از دستگاه لازم است کاربر توانایی کافی در کنترل بدن خود به کمک دستهایش را داشته باشد.

 

 

هزینه های کمپین

در این کمپین قرار است نسخه درمانگاهی "اکسوپد" جهت تجهیز کلینیک تهیه شود که قیمت آن (با احتساب ارزش افزوده و آموزش و نصب) 104,000,000  تومان است، از آنجا که "اکسوپد" یک محصول دانش بنیان ایرانی است ، معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در خرید آن به خریداران کمک می کند و بخشی از هزینه آن را تقبل می کند، درمورد این دستگاه با تقبل 35%  از هزینه توسط معاونت،  حامی ویژه این کمپین تامین شده است.

 

 

درباره پداسیس

شرکت پداسیس(دانش بنیان) در حوزۀ طراحی و ساخت سیستمهای رباتیک کمک حرکتی و/یا توان بخشی، مورد استفاده بیماران پاراپلژیک، سالمندان و افراد کم توان فعالیت می کند. این شرکت توسط پژوهشگران دانشکده برق دانشگاه تربیت مدرس و دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی شریف تشکیل شده است و در سال ۹۴ گروه به عنوان یک هسته فناور در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شد و تا کنون در همین مرکز مستقر است.

 

 

 

26 دی 1395
شروع پروژه

  • 16 خرداد 1396

    حضور پداسیس در پنجمین نمایشگاه تجهیزات

    حضور پداسیس تولید کننده ربات اسکلت بیرونی اکسوپد در پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران - 4 تا 7 اردیبهشت - نمایشگاه بین المللی

  • 16 خرداد 1396

    مراحل آماده سازی ربات

برای کامنت گذاشتن باید ثبت نام یا ورودکنید
1396/1/29
موفق باشید
1396/1/27
آرزومند شادی همه بیماران به خصوص توان یابان هستم
1396/1/6
خداروشکر
1395/12/14
سلام علیکم ان شاالله با توکل به الله موفق باشید و به دنبال این پروژه به بخش قطع اعضا و ساخت اندام مصنوعی هم وارد شوید در پناه الله.
1395/12/11
با آرزوی موفقیت روزافزون
29 فروردین 1396
50,000تومان
29 فروردین 1396
500,000تومان
29 فروردین 1396
2,000,000تومان
29 فروردین 1396
10,000,000تومان
29 فروردین 1396
10,000تومان

پاداش ها

10,000 تومان

مشارکت در پروژه

50,000 تومان

همراهی با پروژه

100,000 تومان

حمایت از یک توانیاب

500,000 تومان

حمایت از 5 توانیاب

2,000,000 تومان

حامی نقره ای

5,000,000 تومان

حامی طلایی